WIELKI PIĄTEK 07.04.2023

Dziś  Wielki Piątek.  Od godz. 9:00 w kościele trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu – wg schematu ulic.   
O godz. 15:00 zebraliśmy  się na Koronce do Bożego Miłosierdzia i ostatniej w tym Wielkim Poście Drodze Krzyżowej.
O godzinie 18:00, w czasie Liturgii Męki Pańskiej w Kościele pod przewodnictwem ks. Andrzeja Dołęgowskiego przeżywaliśmy czytaną całą Mękę Jezusa Chrystusa.
Tradycją w naszym kościele jest Adoracja i ucałowania Krzyża. Zrobił to najpierw Ksiądz  Celebrans, potem pozostali Księża i wierni.
 
Po zakończeniu liturgii Najświętszy Sakrament został przeniesiony  do symbolicznego Grobu Pańskiego, gdzie wierni mogą go adorować w asyście młodzieży z Drużyny Pożarniczej przy naszej Ochotniczej Straży pożarnej. Zaciągnęli oni wartę do końca dzisiejszej Adoracji.
 
Dziękujemy Księżom, Służbie liturgicznej, wszystkim Parafianom i gościom, oraz wspomnianej wyżej Młodzieży, na wspólnym przeżywaniu Męki Pańskiej.
 
Zapraszamy jutro do Adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Jezusa.
Głównym punktem Wielkiej Soboty będzie bardzo uroczysta Wigilia Paschalna o godz. 18:00. To najważniejsza Liturgia w Roku Liturgicznym. Prosimy o zabranie na tę liturgię świec. Poświęconym ogniem zostanie zapalona świeca paschalna. Poświęcona zostanie też woda i odnowione będą przyrzeczenia Chrztu Świętego. W kościele zabrzmią dzwony i radosne Alleluja, które zwiastują Zmartwychwstanie Chrystusa.