WAKACJE W GÓRACH GORCACH
18 – 26.08.2022

Dzieci z Parafii św. Jakuba Apostoła i Oratorium św. Jana Bosko w Tolkmicku w dniach 18-26 sierpnia uczestniczyły w zorganizowanym wypoczynku w Górach Gorcach. Na wypoczynek grupa pojechała pociągiem z Malborka do Starego Sącza, a dalej busem do Ochotnicy Dolnej. Miejscem pobytu grupy była Ochotnica Dolna, a dokładniej osiedle Młynne na zboczu góry Gorc.
Dzieci uczestniczyły w licznych atrakcjach na miejscu w domu agroturystycznym, korzystając z placu zabaw, świetlicy i boiska do siatki. Gry i zabawy były jednak tylko dodatkiem do wypraw po okolicznych wzgórzach Pienin. Grupa uczestniczyła w wyprawach na szczyty: Sokolica, Trzy Korony, Gorc i Lubań.
Po wzmożonym wysiłku, relaksem i odpoczynkiem były: wyjazd na Wąwóz Chomole, Termy „Bania” w Białce Tatrzańskiej, wycieczki do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic na kremówki papieskie i do muzeum „Domu Papieskiego”.
Zadowoleni i pełni radości po wspaniałych przeżyciach na szlakach papieskich w górach, dnia 26 sierpnia po pożegnaniu Państwa Małgorzaty i Franciszka Jurkowskich – gospodarzy z Młynnego, grupa udała się busem pod opieką Pani Aleksandry Sosnowskiej – Kessler i księdza Andrzeja Dołęgowskiego sdb do Starego Sącza, gdzie zwiedzali polowy Ołtarz Papieski. Następnie w dobrych humorach i pełni przeżyć ponownie pociągiem powrócili do Malborka, gdzie oczekiwali na nich rodzice.
W drodze powrotnej dziewczynki zaprosiły do swojego przedziału podróżującą z mamą Anię – dziewczynkę z Ukrainy, z którą miło, przy wspólnej zabawie spędziły czas podróży do domu.

Informację i zdjęcia przygotował ks. Andrzej Dołęgowski.