UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2022

Uroczystość Wszystkich Świętych jest obchodzona w Kościele Katolickim dla  upamiętnienia wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli zbawienie i przebywają w Niebie. Jest obchodzona każdego roku w dniu 1 listopada.

Dzień Wszystkich Świętych poświęcony jest właśnie tym wszystkim, którzy dostąpili już w Niebie zbawienia. Jest to  uroczystość radosna, pełna wiary w obcowanie świętych i wiarę w powołanie człowieka do świętości.

Licznie świętowali dziś ten Dzień Parafianie, oraz Goście, zgromadzeni na Mszy świętej na naszym cmentarzu.

Procesja z kościoła, pod przewodnictwem ks. Andrzeja Dołęgowskiego wyszła o 12:45 i włączyła się w Różaniec za zmarłych, który na cmentarzu prowadził ks. Proboszcz Józef Grochowski.  Po poświęceniu grobów, wszyscy włączyli się w Mszę świętą, którą odprawił ks. Tadeusz Pawluk, w asyście ks. Proboszcza. On też wygłosił okolicznościowe kazanie. Księża: Dionizy Mróz, Piotr Boryczko i Andrzej Dołęgowski służyli spowiedzią w kaplicy cmentarnej. Na organach grał pan Marek Żochowski. Nagłośnienie cmentarza udostępniła Pani Anastazja Słomka – Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Tolkmicku. Przy wejściach na cmentarz kwestowały Panie z naszych wspólnot parafialnych.

Pogoda dopisała, więc większość dotrwała do końca dzisiejszej uroczystości. Wszystkim z głębi serca składamy Bóg zapłać.

Jutro  – 2 listopada Dzień  jest poświęcony wszystkim duszom, które w Czyśćcu przygotowują się do wejścia do chwały Nieba. Dzień Zaduszny, to modlitwa  wstawiennicza za dusze  tych zmarłych, dlatego zapraszamy wszystkich na Mszę świętą o godz. 12:00 w Kaplicy cmentarnej.