DZIEŃ ZADUSZNY 02.10.2022

DZIEŃ ZADUSZNY, czyli Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych obchodzimy 02 listopada.
Kościół wspomina dziś wszystkich wiernych zmarłych, którzy jeszcze nie są w niebie, przebywają w czyśćcu, oczekując na nasze modlitwy. Przekonanie o istnieniu czyśćca jest jednym z dogmatów naszej wiary
Pamięć o zmarłych powinna skłaniać nas, żyjących, do modlitwy, a także refleksji nad naszym życiem. Najważniejsza jednak w tych dniach jest modlitwa za naszych bliskich, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Możemy wyprosić dla nich odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: trzeba nie być przywiązanym do żadnego grzechu, wyspowiadać się i przyjąć komunię świętą, odwiedzić cmentarz, a także pomodlić w intencjach papieża.
Tradycyjnie już 02 listopada zbieramy się na Mszy Świętej w Kaplicy cmentarnej, odprawianej w intencji wszystkich wiernych zmarłych.
Dzisiejszej Mszy świętą koncelebrowanej przewodniczył ojciec Tarsycjusz – od niedawna Proboszcz w Kadynach. W koncelebrze uczestniczył ks. Józef Grochowski – nasz Proboszcz, oraz ks. Dionizy Mróz, nasz duszpasterz.
Ksiądz Proboszcz wygłosił również słowo Boże, nawiązujące do dzisiejszego Dnia. Ładna pogoda sprawiła, że było sporo wiernych, nie tylko naszej parafii. Z pewnością nasze modlitwy w intencji wybranych zmarłych, sprawiły, że już dzisiaj przekroczą progi NIEBA. I niech tak się stanie…. Amen.