NARODZIŁA SIĘ DZIECINA PASTERKA 2022 Północ 24/25 grudnia.

Jak każdego roku, ta data, ten dzień, oznajmia Katolikom, że rozpoczęła się Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył ks. Dionizy Mróz w asyście ks. Proboszcza Józefa Grochowskiego i ks. Andrzeja Dołęgowskiego. Dzieciątko Jezus zostało przeniesione do szopki, do tradycyjnego żłóbka, przypominającego nam, że nie było „lepszego miejsca” w Betlejem, gdzie mógł się narodzić. Chrześcijanie na całym świecie znają „tę historię”  – od Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny do Narodzin Jezusa. 
Nasi Parafianie licznie uczestniczyli w tej nocnej Mszy świętej. Ewangelię na ten Dzień przeczytał i Słowo Boże wygłosił ks. Proboszcz Józef Grochowski. Muzyczną oprawę zapewnił ks. Piotr Boryczka z Chórem parafialnym. Ksiądz Dionizy jak zwykle, pięknie celebrował całą Mszę, aż po końcowe błogosławieństwo Wiernych. Dobrze, że w naszej Parafii jest tak dużo osób, które swoją obecnością i postawą, potwierdzają swoją przynależność Kościoła. Dziękujemy również Gościom, którzy razem z nami uczestniczyli w dzisiejszej Pasterce.
W tym miejscu bardzo serdecznie dziękujemy wielu Parafianom, którzy zadbali o przepiękny wystrój całego kościoła na Narodzenie Pańskie. Wymienieni zostali w ogłoszeniach na dzisiaj. Bóg zapłać innym Darczyńcom, bez których to nasze świętowanie nie miało by takiego wymiaru. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi, który ogarniał wszystkie sprawy, oraz Księżom z naszej Parafii, a także Służbie liturgicznej.
Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tej Mszy świętej, oraz tym, którzy będą w kościele na innych Mszach.
Jutro Święto Św. Szczepana. Zapraszamy na Msze święte, oraz na kolejne wydarzenia wg kalendarza liturgicznego, o których informujemy w ogłoszeniach parafialnych.
Szczęść Boże na radosne, rodzinne świętowanie, jakim jest Uroczystość Bożego Narodzenia.