ZESPÓŁ PECTUS. KONCERT KOLĘD. 29.12.2022

W poświąteczny, grudniowy wieczór 29 grudnia, mieszkańcy Tolkmicka, oraz bliższych i dalszych  okolic, mieli okazję do wspaniałej uczty duchowej, jaką zgotował nam Zespół PECTUS Koncertem Kolęd. Podziękowania za tę piękną, muzyczną podróż z kolędą należą się Pani Magdalenie Dalman – Burmistrz Tolkmicka, oraz  Pani Anastazji Słomce, od niedawna Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury – pomysłodawczyni tego wydarzenia. Miejscem dzisiejszego Koncertu było Kościół Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku z jego Gospodarzem Księdzem Józefem Grochowskim – Dziekanem Dekanatu Tolkmicko i Proboszczem Parafii.

Jak zaznaczyła Pani Dyrektor Ośrodka Kultury, szczególne podziękowania za tę świąteczną przygodę z Kolędą  należą się Firmie Paula Fisch za pomoc finansową, bez której to spotkanie chyba by się nie odbyło.
Z pewnością na dzisiejszy sukces pracowało wiele osób, które  w swoim czasie i miejscu wymieni Pani Dyrektor.
Przed Koncertem PECTUS wystąpił Chór z Gminnego Ośrodka Kultury w Stegnie, oraz Zespół Rodzinny Państwa Tkacz z Przyjacielem Rodziny” z Tolkmicka. Zespoły zaśpiewały po trzy kolędy.

Po tych występach na scenę weszli organizatorzy: Pani Burmistrz, Pani Dyrektor i ks. Proboszcz, zapowiadając dzisiejszy Koncert. Ksiądz Proboszcz odmówił modlitwę i pobłogosławił wszystkich na to wspólne kolędowanie.

Z ogromnym aplauzem został powitany Zespół PECTUS, który od samego początku zrobił na zebranych bardzo pozytywne wrażenie. Większość z nas znała Wykonawców z mediów, ale zobaczyć i usłyszeć Ich na żywo, to do tej pory było w sferze marzeń…
Czterej bracia „z gór”: Marek, Mateusz, Maciej i Tomasz Szczepanikowie, stworzyli wspaniały Zespół, który dzisiaj, od pierwszej chwili podbił serca tolkmickiej publiczności pięknie zaśpiewanymi kolędami. Wspaniała, barwna konferansjerka najstarszego Tomasza, stanowiła tylko dopełnienie całości. Wiele dowiedzieliśmy się o Rodzinie Braci, o miłości, wzajemnej tolerancji, o ich skromnym , ale pięknym życiu. Kolędy śpiewał z nimi cały kościół i Ci, którzy stali na dworze przed telebimem, ponieważ nie zmieścili się do kościoła.

O tym wspaniałym spotkaniu można by jeszcze mówić, ale z pewnością to jest główny temat dzisiejszego wieczoru i chyba kolejnych dni w mieście i okolicy…
Dziękujemy Artystom za to piękne spotkanie, wspólnie śpiewane kolędy i łezki w oczach… Dziękujemy Organizatorom, Sponsorom, Zespołom towarzyszącym, osobom prowadzącym i wszystkim, którzy dzisiaj zapomnieli o troskach i kłopotach dnia codziennego, o wojnie za naszą granicą, o ludziach, których zły los zmusił do tułaczki, oraz i tych, którzy z otwartymi sercami spieszą Im z pomocą.

Dziękujemy jeszcze raz Członkom Zespołu PECTUS, którzy przepięknym występem sprawili nam tak wiele radości.