KONKURS REGIONALNY „NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ 2023”

To już czternasty raz Parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku ogłasza konkurs „NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ”.

Zaczynaliśmy lokalnie, ze Szkołą Podstawową, Gimnazjum i Przedszkolem Miejskim, potem włączył się Ośrodek Kultury i Dom Pomocy Społecznej.  W kolejnych latach dołączały do tego konkursu szkoły i stowarzyszenia. z terenu gminy.
Kiedy przyszedł czas, że na zaproszenie odpowiedziały instytucje i osoby spoza naszej gminy, postanowiliśmy w 2017 roku zmienić ten konkurs na Regionalny.

Cieszy fakt, że przez te wszystkie lata wspierał nas we współorganizacji Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku, od 2016 roku – Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, a w 2017 roku do grona sponsorów dołączyło Starostwo Powiatowe w Elblągu, a Pan Starosta objął osobiście Konkurs swoim patronatem. W 2019 roku do współpracy włączył się również Caritas Diecezji Elbląskiej. Patronatem medialnym objęły nas: Redakcja Dziennika Elbląskiego i Redakcja Gościa Niedzielnego.

W 2020 roku ogłosiliśmy 13 konkurs Regionalny. Wszystkie formalności zostały dokonane, pisma i zaproszenia wysłane do instytucji i osób zainteresowanych, Niestety, konkurs został zawieszony z powodu epidemii koronawirusa. Z tego samego powodu nie można było organizować Konkursu w 2021 i 2022 roku.

Mamy nadzieję, że tym razem – w 2023 roku,  nic nam nie przeszkodzi w realizacji XIV Konkursu Regionalnego na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Do współpracy pozyskaliśmy kolejnego Współorganizatora –  Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” w Elblągu.

Nagrody dla uczestników fundują: Starostwo Powiatowe w Elblągu, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Urząd Miasta i Gminy  w Tolkmicku, Caritas Diecezji Elbląskiej, Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art.” w Elblągu, oraz Parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku. Patronat medialny sprawują: Redakcja Gościa Niedzielnego i Redakcja Dziennika Elbląskiego.

Zapraszamy do udziału w konkursie, osoby indywidualne, rodziny, szkoły, przedszkola, instytucje, stowarzyszenia i grupy, oraz wszystkich, którzy chcą z nami tworzyć ten piękny klimat Niedzieli Palmowej. Zaproszenie obejmuje mieszkańców powiatu elbląskiego, ale nie odrzucimy też palm z innych miejscowości.

Regulamin, oraz załącznik o zgodzie na przetwarzaniu danych osobowych i wizerunku uczestników, są do pobrania na końcu tej strony.  W Archiwum – zakładkach Aktualności i Galeria (w układzie chronologicznym) znajdują się informacje i zdjęcia z poprzednich konkursów.

Liczymy na liczny udział w tegorocznym Konkursie REGIONALNYM „NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ 2023”.

Serdecznie zapraszamy!

Tolkmicko 14.01.2023

Organizatorzy

Pliki do pobrania:

d Regulamin Konkursu

d Zgoda na przetwarzanie danych osobowych