OFIAROWANIE PAŃSKIE.
MATKI BOŻEJ
GROMNICZNEJ.
02.02.2023

Dzisiaj obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które przypada czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu. Jest to pamiątka ofiarowania Pana Jezusa w Świątyni Jerozolimskiej i dokonania przez Matkę Bożą obrzędu oczyszczenia.  W naszej tradycji znane jest również jako święto Matki Boskiej Gromnicznej. Tego dnia święci się świece, na pamiątkę, że wydarzeniu towarzyszyła procesja ze świecami. Dzisiejsze święto zamyka cykl świąt Bożego Narodzenia. W naszym kościele były odprawiane trzy Msze święte. Księża święcili przyniesione gromnice. Po raz ostatni w tym roku liturgicznym towarzyszyła nam dekoracja świąteczna i kolędy

Dzisiaj Kościół katolicki obchodzi też Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach zakonnych, stowarzyszeniach życia apostolskiego i instytutach świeckich. Ofiary na tacę zbierane były dla tych Osób.

Nie zapomnieliśmy również o suplikacjach – śpiewanej modlitwie za wojnę na Ukrainie i za Uchodźców, którzy również mieszkają na naszej plebanii.

Bóg zapłać wszystkim, którzy dzisiaj byli w kościele na Mszach świętych i wspólnej modlitwie.