OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I INTENCJE MSZALNE
V NIEDZIELA ZWYKŁA
05.02.2023

     1. Dzisiaj wspomnienie św. Agaty. Podczas Mszy świętych błogosławieństwo chleba. O godz. 17:30 – Konferencja dla Żywego Różańca z Nabożeństwem eucharystycznym i procesją.

     2. We wtorek o 17:30 – wypominki za zmarłych, o 18:00 Msza święta za tych zmarłych

     3. W sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Światowy Dzień Chorego.

     4. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11:00 – spotkanie dzieci I – komunijnych i ich rodziców. Ofiary na tacę przeznaczone na remont ołtarza głównego.

     5. Zapraszamy do nabywania Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.

     6. Bóg zapłać osobom, które rozebrały dekoracje świąteczne w naszym kościele. Są to: Jadwiga Kozioł, Barbara Klikowicz, Ryszard Szynkowski, Mieczysław Mnich, Włodzimierz Kapuściany, Katarzyna Kucewicz – Nowalińska, Karolina Mostowiec, Stanisława Maciorowska, Małgorzata Balicka, Danuta Franciuk, Larisa Dmytrotsa, Fryderyk Sosnowski – Kessler, Barbara Grasza.

     7. Dziękujemy Parafianom z ul. Nadrzecznej, którzy sprzątali wczoraj kościół i złożyli ofiarę na kwiaty. Są to: Fryderyk Sosnowski – Kessler, Renata Pawłowska, Grażyna Mnich, Gabriela Bach, anonimowo 1 osoba. Nie sprzątali, ale ofiarę na kwiaty złożyli: Ewa Pettke, Dorota Jarząb, Henryka Orłowska, Daniela Bukowska, Halina Szyszkowska, Danuta Nowalińska, Krystyna i Edward Ćwiklińscy, Elżbieta Wielesik, Krystyna Wardyn, Halina Birkholc, Zenobia Jankowska, 1 osoba anonimowo.  W przyszłą sobotę zapraszamy do sprzątania Parafian z ul. Królewieckiej.

     8. Po gruntownej renowacji w Pracowni Konserwatorskiej w Toruniu, wróciła do nas figura Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Dzięki Bogu, że udało nam się to zrobić. Czekamy na powrót ołtarza głównego. 
Bóg zapłać za każdą ofiarę, którą przeznaczymy na ukazanie piękna naszego kościoła.

     9. Na rozpoczynający się tydzień, życzymy wszystkim wiele łask Bożych. Solenizantów i Jubilatów powierzamy na każdy kolejny dzień opiece Matki Bożej i wstawiennictwu przed Bogiem ich świętych Patronów.
 
KOMUNIKAT.
      Informujemy, że po przerwie, spowodowanej pandemią, Parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku wznawia Konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”.

     Jest to w naszej Parafii piękne wydarzenie o charakterze regionalnym, nad którym patronat sprawuje Pan Maciej Romanowski – Starosta Elbląski. Współorganizatorami są: Starostwo Powiatowe w Elblągu,  Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku, Caritas Diecezji Elbląskiej, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art.” w Elblągu i Parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku. Patronat medialny sprawują: Redakcja Gościa Niedzielnego i Redakcja Dziennika Elbląskiego

     Zapraszamy do udziału w konkursie, osoby indywidualne, rodziny, szkoły, przedszkola, instytucje, stowarzyszenia i grupy, oraz wszystkich, którzy chcą z nami tworzyć ten piękny klimat Niedzieli Palmowej.
     Zaproszenie obejmuje mieszkańców powiatu elbląskiego, ale nie odrzucimy też palm z innych miejscowości.

    Informacje o konkursie i Regulamin można znaleźć w gablotach, oraz na naszej stronie parafialnej https://salezjanie-tolkmicko.pl
Gdyby ktoś nie mógł do nich dotrzeć, wydrukujemy w kancelarii parafialnej.

 

INTENCJE MSZALNE
05 – 11.02.2023
 
NIEDZIELA 05.02.2023  Wspomnienie św. Agaty
07:00 + Henryka Wysokińska – gregorianka
09:00 + Michał, Władysława, Stefan, Władysław, Bogumiła Jaros
11:00    Dziękczynna, z prośbą o opiekę Matki Bożej dla dzieci i wnuczków
18:00 + Roman Strycharski – 1 rocznica śmierci, Helena i Katarzyna
 
PONIEDZIAŁEK 06.02.2023
07:00 + Henryka Wysokińska – gregorianka
07:00 + Kazimierz Fałkowski – dar od uczestników pogrzebu
18:00 + Bogumiła Depka  – dar od uczestników pogrzebu
18:00 + Zdzisław Golec – 30 dni od pogrzebu
 
WTOREK 07.02.2023  
07:00 + Henryka Wysokińska – gregorianka
18:00 + Msza święta za zmarłych, polecanych w wypominkach
18:00 + Witold Szymański
18:00 + Stanisław Cenkner, Barbara Grinke    
 
ŚRODA 08.02. 2023  
07:00 + Henryka Wysokińska – gregorianka
18:00 + Tomasz – 23 rocznica śmierci, zmarli z rodzin Jeszke, Podborowskich i Budzyła
18:00 + Zdzisław Golec – dar od Danieli Golec z dziećmi
 
CZWARTEK 09.02.2023
07:00 + Henryka Wysokińska – gregorianka  
18:00 + Jadwiga Kowalska, Bronisław i Zbigniew Kowalscy
18:00 + za dusze w czyśćcu cierpiące
 
PIĄTEK 10.02.2023
07:00 + Henryka Wysokińska – gregorianka
18:00 + Ewa Pawluk – 1 rocznica śmierci
18:00 + Olga Smyk – miesiąc od pogrzebu
 
SOBOTA 11.02.2023  Najświętszej Mary Panny z Lourdes. Światowy Dzień Chorego
07:00 + Henryka Wysokińska – gregorianka
07:00 + Józefa, Michał i Eugeniusz Gabiec
18:00 + Sabina Rydzewska – 8 rocznica śmierci, Antoni Rydzewski – 36 rocznica śmierci