WYJAZD DO KINA
NA FILM OPIEKUN
26.02.2023

„Znakomicie zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii i jej mąż, ambitny dziennikarz lokalnego radia, przechodzą kryzys małżeński. Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy Dominika (Karolina Chapko) zaczyna interesować się bogatym biznesmenem (Radosław Pazura), a Robert (Rafał Zawierucha) nie radzi sobie z rozpadem rodziny.
Gdy dostaje od szefa zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium św. Józefa, twierdzących, że przydarzył im się cud, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny. Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach jego rodziny, zachowa się jak… św. Józef?
„Opiekun” to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi.”
 
Recenzja pochodzi ze strony: https://rafaelfilm.pl/opiekun/
 
Dzięki ks. Proboszczowi Józefowi Grochowskiemu z naszej Parafii, oraz ks. Stanisławowi Szestowickiemu – Proboszczowi z Pogrodzia, dzisiaj, 35 – osobowa grupa wyjechała do Kina Światowid w Elblągu na film pt. OPIEKUN. Informacja o tym filmie została zaczerpnięta ze strony, do której link podajemy wyżej.
Jest to bardzo ładny film, oparty na faktach, do obejrzenia którego wszystkich zapraszamy.
Naszym Księżom serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tego wyjazdu, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za miłe, niedzielne popołudnie.
Czekamy na następne wyjazdy.