OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I INTENCJE MSZALNE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
05.03.2023

1. Trwa Wielki Post. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:30, dla dzieci i młodzieży o godz. 16:30. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17:30. Zachęcamy do gorliwego i owocnego udziału w liturgii wielkopostnej, oraz w nabożeństwach pokutnych. 

2. Dziś o godz. 17:15 Konferencja i zmiana Tajemnic dla Żywego Różańca, o 17:30 – Gorzkie Żale. Po mszach św. zbiórka do puszek na rzecz misji.

Intencje dla Żywego Różańca na miesiąc marzec: 1) O godne przeżycie Wielkiego Postu, liczny udział Parafian w nabożeństwach i rekolekcjach. 2) Aby chrześcijanie w Północnej Afryce, mimo prześladowań, nie tracili odwagi w życiu Ewangelią.

 3. W przyszłą niedzielę – 12 marca, rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy 15 marca. Będzie je prowadził ks. Andrzej Kurto – Salezjanin, którego starsi Parafianie pamiętają, ponieważ pracował w naszej parafii.
Szczegóły znajdują się w gablotach parafialnych i na internetowej stronie Parafii. Prosimy o zarezerwowaniu czasu na wspólną modlitwę i skorzystanie z sakramentu spowiedzi i komunii świętej. W niedzielę za tydzień taca przeznaczona na remont ołtarza głównego w naszym kościele. 

4. Zapraszamy tych, którzy w najbliższym czasie planują zawrzeć Sakrament małżeństwa, na kurs przedmałżeński – w sobotę 18 marca o godzinie 10:00. Rozpoczęcie w Kościele. 

5. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.

 6. Dziękujemy Parafianom z ul. Owocowej  i Dzikiej, którzy sprzątali wczoraj kościół i złożyli ofiarę na kwiaty. Są to: Ilona Podborowska, Marta Rogowska, Dariusz Dudek.  Nie sprzątali, ale ofiarę na kwiaty złożyli: Alina Dudek, Justyna Różańska, Justyna Jarząbska.
W najbliższą  sobotę zapraszamy do sprzątania Parafian z ul. Elbląskiej. 

7. Trwa renowacja ołtarza głównego. Bóg zapłać za ofiary na ten cel. Złożyli je: Henryka Szymańska, Witold Torchała, Krystyna i Edward Ćwikliński. Teresa i Zenon Kaszuba, Halina Małysko, Andrzej Szczygieł, Ewa i Ryszard Szynkowscy, Jadwiga Kozioł. 

Dziękujemy Panom Mieczysławowi i Pawłowi Mnich, za wykonanie nowej instalacji oświetlającej ołtarze boczne w naszym kościele, oraz ołtarz Miłosierdzia Bożego.

8. Na rozpoczynający się tydzień, życzymy wszystkim wiele łask Bożych.  Solenizantów i Jubilatów powierzamy na każdy kolejny dzień opiece Matki Bożej i wstawiennictwu przed Bogiem ich świętych Patronów.
 
KOMUNIKAT.
Informujemy, że po przerwie, spowodowanej pandemią, Parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku wznawia Konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”.

Jest to w naszej Parafii piękne wydarzenie o charakterze regionalnym, nad którym patronat sprawuje Pan Maciej Romanowski – Starosta Elbląski. Współorganizatorami są: Starostwo Powiatowe w Elblągu, Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku, Caritas Diecezji Elbląskiej, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Stowarzyszenie Kulturalne „Viva Art.” w Elblągu i Parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku.
Patronat medialny sprawują: Redakcja Gościa Niedzielnego i Redakcja Dziennika Elbląskiego.
Zapraszamy do udziału w konkursie, osoby indywidualne, rodziny, szkoły, przedszkola, instytucje, stowarzyszenia i grupy, oraz wszystkich, którzy chcą z nami tworzyć ten piękny klimat Niedzieli Palmowej.
 
Zaproszenie kierujemy szczególnie do mieszkańców powiatu elbląskiego, ale nie odrzucimy też palm z innych miejscowości.
Informacje o konkursie i Regulamin można znaleźć w gablotach, oraz na naszej stronie parafialnej https://salezjanie-tolkmicko.pl dostępne są również w kancelarii w wersji drukowanej.

 

INTENCJE MSZALNE
05 – 11.03.2023

NIEDZIELA 05.03.2023
07:00 + Zenon Balicki – 4 rocznica śmierci
07:30 + /DPS/ Kazimiera Krzyworzeka – gregorianka
09:00 + Edmund Wężyk – 22 rocznica śmierci, oraz Rodzice i Rodzeństwo z obojga stron
11:00 + Genowefa i Antoni Gardoccy, Tadeusz Orłowski i wszyscy zmarli z Rodziny
18:00 + Kazimiera Nowocień – miesiąc od śmierci

PONIEDZIAŁEK 06.03.2023
07:00 + Kazimiera Krzyworzeka – gregorianka
07:00 +Zenona Janowicz – miesiąc od pogrzebu
18:00 + Zenon Rękawek

WTOREK 07.03.2023
07:00 + Kazimiera Krzyworzeka – gregorianka
18:00 + za polecanych w Wypominkach

ŚRODA 08.03.2023
07:00 + Kazimiera Krzyworzeka – gregorianka
18:00 + Mieczysław Jóźwik – dar od uczestników pogrzebu

CZWARTEK 09.03.2023 gregorianka
07:00 + Kazimiera Krzyworzeka – gregorianka
18:00 + Bogusław Wasik – 7 rocznica śmierci

PIĄTEK 10.03.2023
07:00 + Kazimiera Krzyworzeka – gregorianka
07:00 + Zdzisław Golec – dar od uczestników pogrzebu

18:00 + Dariusz Barański – dar od uczestników pogrzebu
18:00 + Zenon Bednarski – miesiąc od pogrzebu

SOBOTA 11.03.2023
07:00 + Kazimiera Krzyworzeka – gregorianka
18:00 + Olga Smyk – dar od uczestników pogrzebu
18:00 + Za dusze w czyśćcu cierpiące