REKOLEKCJE ZAKOŃCZONE. PODZIĘKOWANIE KSIĘDZU REKOLEKCJONIŚCIE. 15.03.2023

Dzisiaj kończą się Rekolekcje wielkopostne. W naszej parafii przeżywaliśmy je w dniach 12 – 15 marca. Z uwagą słuchaliśmy słów, które głosił  ks. Andrzej Kurto – Salezjanin, pracujący w Zespole Szkół Salezjańskich w Łodzi. Ks. Andrzej pracował w naszej parafii w latach 1994 – 1997.

Dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, którzy wraz z dziećmi i młodzieżą uczestniczyli w tych Rekolekcjach, oraz Parafianom, którzy licznie skorzystali z głoszonego Słowa Bożego i Sakramentu Spowiedzi i Komunii Świętej.

Bóg zapłać ks. Proboszczowi Józefowi Grochowskiemu, oraz Duszpasterzom z naszej parafii i sąsiednich Kościołów, za posługę duszpasterską w tych dniach.

CZCIGODNY KSIĘŻE REKOLEKCJONISTO, z wielką uwagą wsłuchiwaliśmy się w to wszystko, co Pan Bóg chciał nam powiedzieć poprzez Twoje usta.

Czas Wielkiego Postu jest dla każdego z nas dobrym powodem do zatrzymania się w tym pędzie jaki niesie ze sobą życie. Pędzie, w którym zapominamy, co jest naprawdę w tym naszym życiu najważniejsze.
 
Księże Andrzeju. Rekolekcje wniosły w nasze życie nowe spojrzenie na drugiego człowieka, miłość, rodzinę.  Zachowamy w pamięci wiele słów z Twoich nauk oraz wskazania które, jako katolicy winniśmy stosować w swoim życiu. Szczególnie warto zapamiętać, że Bóg nas kocha, ale trzeba abyśmy na Jego miłość odpowiadali swoją miłością. 
 
To piękne, w jaki sposób mówił Ksiądz o życiu, o trudnościach, o ich pokonywaniu, by osiągnąć zamierzony cel, by miłość mogła się spełnić. Wiele w wskazówek, w prostych, ale pięknych słowach dawałeś dzieciom i młodzieży, którzy przychodzili na te spotkania z wychowawcami i opiekunami.
Teraz wszyscy, z radością możemy oczekiwać Zmartwychwstania Pańskiego. 
 
Czcigodny Księże Rekolekcjonisto. Dziękujemy Ci z całego serca za wygłoszone do nas Słowo Boże, za dary Ducha Świętego, które poprzez Twą posługę rekolekcyjną stały się naszym udziałem i pozwoliły każdemu z nas zastanowić się nad swoim życiem. 
 
Zawierzamy w modlitwie Twoją kapłańską posługę. Życzymy, aby Pan Bóg udzielał Ci wszelkich łask,  a Matka Boża Wspomożycielka Wiernych niech otacza Cię nieustanną opieką.
 
      Bóg zapłać za wszystko. Szczęść Boże na każdy dzień Twojego życia.
      Z wdzięcznością za Słowo Boże
                                                     Ks. Proboszcz Józef Grochowski i Współbracia,
                                                                      oraz tolkmiccy Parafianie