DROGA KRZYŻOWA ULICAMI MIASTA 31.03.2023

Kolejna Droga Krzyżowa ulicami naszego miasteczka przeszła już do historii.

Mimo padającego deszczu, sporo mieszkańców przyszło już na wieczorną Mszę świętą, która odprawiał ks. Andrzej Dołęgowski w asyście ks. Dionizego Mroza.  Przez całą Mszę świętą paliły się znicze na krzyżu, który po Mszy, z I Stacji, wynieśli przed kościół księża i służba liturgiczna.

Na poszczególnych stacjach Drogi Krzyżowej proszeni byli do niesienia Krzyża mieszkańcy  różnych grup zawodowych, wspólnot parafialnych, dzieci i młodzież. Było różnie… Jak zwykle, Drogę zabezpieczali Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w naszym mieście. Pięknie prezentowała się Grupa ich następców z Młodzieżowej Drużyny Pożarnictwa przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tolkmicku, którzy przez całą Drogę szli w obstawie, a na ostatnim odcinku nieśli Krzyż. Brawo!!!
Krzyż został położony przed kościołem i tam zostanie do jutra.

Na zakończenie ks. Proboszcz podziękował wszystkim, którzy przygotowali Krzyż do niesienia, oraz tym, którzy z pokorą i modlitwą przeszli dzisiejszą Drogę Krzyżową.
Błogosławieństwem ks. Proboszcza i wszystkich Współbraci zakończyła się dzisiejsza Droga Krzyżowa. Bóg zapłać wszystkim.