WIELKA SOBOTA 08.04.2023

Dzisiaj Wielka Sobota. Od godziny 09:00 do godziny 16:00 w kościele, co godzinę, wierni mogli poświęcić pokarmy na świąteczne śniadanie. Frekwencja dopisała. Parafianie przychodzili całymi rodzinami, dając dobry przykład dzieciom. Od rana trwała też Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Chrystusa. Wartę przy grobie zaciągnęli przyszli strażacy z Młodzieżowej Drużyny Strażackiej, przy Ochotniczej Straży Pożarnej. Dziękujemy, że tak chętnie zgłosili się do tej chwalebnej służby Chrystusowi.

Głównym punktem Wielkiej Soboty była  bardzo uroczysta Wigilia Paschalna o godz. 18:00. To najważniejsza Liturgia w Roku Liturgicznym, którą celebrował ks. Dionizy Mróz, dzisiejszy Jubilat i Solenizant. W asyście, tę liturgię odprawiali: ks. Proboszcz Józef Grochowski i ks. Andrzej Dołęgowski. Jak zwykle rozpoczęła się przy ognisku, przygotowanym przez Strażaków. Poświęconym ogniem zapalono nowy paschał, od którego wierni zapalili swoje świece. Tego dnia święci się również wodę, oraz odnawia przyrzeczenia Chrztu Świętego.

Kiedy zadzwoniły dzwony i radosne Alleluja, zwiastujące Zmartwychwstanie Chrystusa, ks. Piotr Boryczka uświetnił Mszę grą na organach. Trzeba przyznać, że oprawa całej liturgii była świetnie przygotowana przez naszych Księży, Służbę liturgiczną i śpiewem Pani Sylwii Tkacz.

Triduum Paschalne i długa, ale piękna liturgia Wielkiej Soboty jest wstępem do jutrzejszej Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, którą rozpoczniemy o godzinie 06:00 rano Rezurekcją, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy naszym Duszpasterzom, Parafianom i Gościom, którzy uczestniczyli w Triduum. Dziękujemy wszystkim, w tym młodym Strażakom za pomoc i służbę w przygotowanie tegorocznego Triduum.

Życzymy wszystkim zdrowych i radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.