WIELKA NIEDZIELA  09.04.2023

Obchody Niedzieli Zmartwychwstania rozpoczęły się procesją rezurekcyjną o godz. 6:00 rano. Cieszy nas, że na tę uroczystą Mszę przyszło dużo Parafian i Gości. Pogoda też dopisała…
Tradycyjnie, ustawiły się orszaki procesyjne, niestety, bez udziału dzieci /jak to kiedyś bywało…/ Procesja obeszła kościół trzykrotnie.
 
Po procesji odśpiewany został hymn Ciebie Boga wysławiamy, potem
rozpoczęła się Liturgia Wielkanocna pod przewodnictwem ks. Proboszcza Józefa Grochowskiego. Na organach grał ks. Piotr Boryczka. Pozostali Księża służyli w konfesjonałach.
 
Wielkanoc jest najstarszym, największym świętem chrześcijańskim. Gdyby bowiem Chrystus nie Zmartwychwstał, nie obchodzilibyśmy żadnych innych świąt, którymi w ciągu całego roku liturgicznego się cieszymy. Nie byłoby również wspólnoty chrześcijan, której fundamentem jest przecież Zmartwychwstanie Chrystusa. 
 
Po Mszy świętej wszyscy rozeszli się do domów na uroczyste śniadanie Wielkanocne, z potrawami, które wczoraj święciliśmy
 
Przypominamy, że nie było dzisiaj Mszy Św. o godz. 07:00, pozostałe wg rozkładu niedzielnego.
Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Wszystkie Msze wg. porządku niedzielnego.
Wszystkim Parafianom i Gościom jeszcze raz życzymy zdrowych i radosnych Świąt, błogosławionych przez Zmartwychwstałego Chrystusa. Szczęść Boże.