NIEDZIELA
MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
16.04.2023

W I niedzielę po Wielkanocy Kościół obchodzi Święto Miłosierdzia Bożego.  W tym roku jest  16 kwietnia. Ustanowił je dla całego Kościoła papież Jan Paweł II w dniu kanonizacji s. Faustyny Kowalskiej 30 kwietnia 2000 r. Obecnie jest nazywana Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
 
Na prośbę Episkopatu Polski św. Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce i ma ono najwyższą rangę wśród wszystkich nabożeństw do Miłosierdzia Bożego, które zostały objawione Siostrze Faustynie.
 
Dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego obchodziliśmy również w naszej Parafii.
O godzinie 15:00 zebraliśmy się na śpiewanej Koronce do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadził ks. Dionizy Mróz w asyście ks. Andrzeja Dołęgowskiego. W tym samym składzie, po Koronce uczestniczyliśmy w Mszy Świętej. Na organach grał ks. Piotr Boryczka.
 
Podczas Mszy świętej, na ołtarzu były wystawione Relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej, oraz bł. Michała Sopocki – spowiednika Siostry Faustyny. Na zakończenie Mszy św. wierni zostali pobłogosławieni tymi Relikwiami, które można było ucałować.
 
Tradycyjnie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, w całej Polsce była prowadzona zbiórka na cele charytatywne, patronowane przez Caritas. U nas też zbieraliśmy ofiary do puszek po wszystkich Mszach świętych.
 
Dziękujemy naszym Duszpasterzom za odprawione Msze święte a wiernym za wspólną modlitwę.
Bóg zapłać.