WSPOMNIENIE MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ 13.05.2023

Dzisiaj obchodzimy Wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, połączone z Nabożeństwem majowym. Odprawiał je ks. Andrzej Dołęgowski. Na organach grał ks. Piotr Boryczka.
Matka Boża objawiała się trojgu pastuszkom w okolicy portugalskiej miejscowości Fatima. Byli to: Łucja, Franciszek i Hiacynta, które przez 6 kolejnych miesięcy, poczynając od 13 maja 1917 roku, spotykały się z Matką Bożą.
Zachęcała Ona dzieci do pokuty za dusze w czyśćcu cierpiące, do odmawiania codziennego różańca w intencji nawrócenia grzeszników, oraz do modlitwy za pokój.
Prosiła  też o wybudowanie kapliczki w tym miejscu ich spotkań. Jej prośby zostały spełnione. W  miejscu objawień wzniesiono Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej, tam też jest pochowana trójka pastuszków. Każdego roku do tego miejsca przybywają rzesze pielgrzymów z całego świata.
Te wydarzenia wspominane są w kościołach katolickich na całym świecie.
W naszym kościele mamy piękną figurkę Matki Bożej Fatimskiej i dzisiaj w połączonym nabożeństwie modliliśmy się do Matki z Fatimy.
Tradycyjnie już uczestniczyliśmy w procesji z Figurą wokół kościoła, oddając jej cześć za wszystkie dary, jakie od Niej codziennie otrzymujemy.
 
Dziękujemy Paniom, które opiekują się Figurką, dbając o jej wygląd, kwiaty i udział w procesjach. Dziękujemy Księżom za wspólne modlitwy, nabożeństwa i Msze święte. Dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie dzisiaj się modlili.
 
Maryjo, Dziewicza Matko Boga i nasza, oddajemy się Twemu Niepokalanemu Sercu w akcie całkowitego zawierzenia Panu Bogu… Amen