ODPUST PARAFIALNY 25.07.2023

Każdego roku 25 lipca obchodzimy Uroczystość Świętego Jakuba Apostoła, patrona miasta i kościoła. Tradycyjnie już, tego dnia przypada Odpust parafialny.
W wigilię tego dnia – 24 lipca po mszy świętej wieczornej udaliśmy się w procesji na nasz cmentarz. Przez całą drogę i na cmentarzu odmawialiśmy Różaniec za zmarłych, spoczywających na cmentarzu parafialnym. Modlitwie przewodniczyli: ks. Krzysztof Grzelak z Budapesztu i ks. Proboszcz Józef Grochowski.
Po przejściu alejkami, zgromadziliśmy się przy krzyżu cmentarnym, gdzie spoczywają nasi zmarli księża. Tam dokończyliśmy modlitwę.
Ksiądz Proboszcz podziękował za pamięć o tych, którzy odeszli już do wieczności. Po błogosławieństwie rozeszliśmy się do grobów naszych bliskich i do domów.

…………………
 25 lipca, o godzinie 12:00 Ks. Krzysztof Grzelak w asyście ks. Gracjana z Kadyn, odprawili Mszę święta odpustową. Ks. Krzysztof wygłosił również Słowo Boże, nawiązując do dzisiejszej Ewangelii o synach Zebedeusza, w tym św. Jakuba Apostoła, naszego Patrona. Nasz Koncelebrans – ks. Krzysztof, obchodzi dzisiaj też Imieniny, więc wszyscy obecni złożyli Mu „śpiewające” życzenia.  Odczytano też Jego wpis do Kroniki Parafialnej.

Następnym punktem naszej  Mszy św. było wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówienie Litanii do św. Jakuba Apostoła, błogosławieństwo Wiernych i ucałowanie Relikwii Św. Jakuba – I stopnia.

Msza zakończyła się. Zakończył się też tegoroczny Odpust parafialny, jeszcze tylko Msza wieczorna. 

Z żalem żegnamy naszego Misjonarza, ks. Księdza Krzysztofa Grzelaka. Piękne Słowo Boże, jakie głosił, trafiało do naszych serc i na długo pozostanie w pamięci.

Z serca Księdzu dziękują za wszystko: ks. Proboszcz Józef Grochowski i Współbracia, oraz tolkmiccy Parafianie i Goście.

Bóg zapłać i do zobaczenia.