WAKACJE
W GÓRACH GORCACH
17 – 25.07.2023

Dzieci z Parafii św. Jakuba Apostoła i Oratorium św. Jana Bosko w Tolkmicku w dniach 17-25 lipca uczestniczyły w zorganizowanym wypoczynku w Górach Gorcach. Na wypoczynek grupa pojechała pociągiem z Malborka do Starego Sącza, a dalej busem do Ochotnicy Dolnej. Miejscem pobytu grupy była Ochotnica Dolna, a dokładniej osiedle Młynne na zboczu góry Gorc.

Dzieci uczestniczyły w licznych atrakcjach na miejscu w domu wypoczynkowym, korzystając z placu zabaw, świetlicy, boiska do siatki piłki nożnej. Gry i zabawy były jednak tylko dodatkiem do wypraw po okolicznych wzgórzach Pienin. Grupa uczestniczyła w wyprawach na szczyty: Trzy Korony, Gorce i Twarogi.

Po wzmożonym wysiłku, relaksem i odpoczynkiem były: wyjazd na Termy „Bania” w Białce Tatrzańskiej, spływ Dunajcem do Szczawnicy, zwiedzanie Zamku w Niedzicy i wizyta w Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku nad Dunajcem, wycieczka do Krakowa i zwiedzanie Zamku, Katedry, krypt i Dzwonów na Wawelu, a także Starego Miasta z Sukiennicami i Kościołem Mariackim.

Zadowoleni i pełni radości po wspaniałych przeżyciach w górach, dnia 25 lipca po pożegnaniu Państwa Teodory i Jana Jurkowskich – gospodarzy z Młynnego, grupa udała się busem pod opieką Pani Aleksandry Sosnowskiej – Kessler, księdza Mariusza Rygały i księdza Andrzeja Dołęgowskiego do Starego Sącza. Następnie w dobrych humorach i pełni przeżyć, ponownie pociągiem powrócili do Malborka, gdzie oczekiwali na nich rodzice.
                                                                                  Informację i zdjęcia przygotował ks. Andrzej Dołęgowski.