OGŁOSZENIA
PARAFIALNE
I INTENCJE MSZALNE
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
10.09.2023

1. Dziś taca przeznaczona na remont ołtarzy w naszym kościele. Po Mszy św. o godz. 11:00 –  Pierwsze spotkanie dzieci, przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich Rodziców. Za tydzień zapraszamy na spotkanie  kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich Rodziców.

2. We wtorek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

3. W  czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Ucałowanie relikwii.

4. W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

5. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.

6. W niedzielę 24 września organizujemy wyjazd do kina na film pt. „Historia jednej zbrodni”, opowiadający o tragedii Rodziny Ulmów, zabitej w czasie wojny, za pomoc Żydom. Beatyfikacja tej Rodziny odbywa się dzisiaj. Wyjazd o god. 13:15 sprzed kościoła. Koszt biletu i przejazdu razem 30 złotych. Zapisy przyjmujemy do 20 września br.

7. Bóg zapłać Parafianom z ul. Świętojańskiej za posprzątanie kościoła w minioną  sobotę i złożone ofiary na kwiaty. Są to: Wanda Rudak, Krystyna Walotka, Janina Rutkowska, Anna Pawlak, Barbara Klikowicz, Barbara Ornoch.
Nie sprzątali ale ofiary na kwiaty złożyli: Jadwiga Kozioł, Wiesław Wojtakowski, Małgozata Kucewicz, Krystyna Szramek,Wiesława Godlewska. W najbliższą sobotę o godz. 08:00 zapraszamy do sprzątania  kolejnych Parafian z ul. Świętojańskiej.

8. Bóg zapłać za ofiary na renowację ołtarzy. Ostatnio złożyli złożyli je: Marianna i Tadeusz Sołtyk, Marek Cichoń, Kazimiera Kosicka, Elżbieta, Marek, Krzysztof, Joanna Michaliszyn i Władysława Mnich, Irena i Marek Wieczerzak, Stefania Milkowska, Bożena Dworzecka, 1 osoba anonimowo,

9. Dziękujemy Panom: Ryszardowi Szynkowskiemu i Jerzemu Gabcowi – za odnowienie  krzyża i nagrobka Salezjanów, a Panom Jerzemu Rosołowskiemu i Łukaszowi Mierzejkowi – za wykoszenie trawy na cmentarzu.

10. Na rozpoczynający się tydzień życzymy wszystkim wiele Łask Bożych. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia, a wśród nich:  opieki Matki Bożej i ich świętych Patronów na każdy dzień.

Komunikat. Kuria Biskupia w Elblągu przesłała komunikat na sezon grzewczy i ryzyko pojawienia się śmiertelnych przypadków zatruć tlenkiem węgla (czadem). Szczegóły w gablotach i na naszej stronie internetowej – zaraz po intencjach

INTENCJE MSZALNE
10 – 16.09.2023
 
NIEDZIELA 10.09.2023  
07:00    za Parafian
09:00 + Dariusz Socha – kolejna rocznica śmierci
11:00 +
18:00 + Marian Guzy – dar od uczestników pogrzebu  
 
PONIEDZIAŁEK 11.09.2023
07:00 + Zofia Lech – w 30 dzień od śmierci
18:00 + Janina Michaliszyn – dar od uczestników pogrzebu  
 
WTOREK 12.09.2023 wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
07:00 + Zbigniew Stankiewicz i wszyscy zmarli z rodziny Stankiewiczów   i Bekiszów
18:00 + Jan Ebertowski – 15 rocznica śmierci i Jadwiga Ebertowska – 12  rocznica śmierci
 
ŚRODA 13.09.2023 wspomnienie św. Jana Chryzostoma i doktora Kościoła
07:00 + Joanna Sochacka
18:00 + Irena Chromik – dar od uczestników pogrzebu 
 
CZWARTEK 14.09.2023  Święto Podwyższenie Krzyża Świetego – ucałowanie relikwii
07:00 + Zofia Tuzimek – dar od rodzin Drożdżów, Pisarskich i Packów
18:00 + Stefania i Kazimierz Bisewscy – w rocznice smierci
 
PIĄTEK 15.09.2023 wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
07:00 +
18:00 +
 
SOBOTA 16.09.2023
07:00 + Irena, Alfons , Zdzisław i Mirosław Myszka
18:00 + Anna Szymańska – dar od uczestników pogrzebu 

 
 KOMUNIKAT
Rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim wzrosło ryzyko pojawienia się śmiertelnych przypadków zatruć tlenkiem węgla (czadem), z uwagi na niewłaściwe eksploatowanie urządzeń grzewczych.
Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, ginie kilkadziesiąt osób. Przyczyną tych tragedii bywają często: niewiedza, zaniedbanie, a także wadliwa instalacja odprowadzania spalin.
Istniejące przepisy prawa budowlanego, na właścicieli i zarządców obiektów budowlanych, nakładają obowiązek okresowej kontroli, co najmniej raz w roku, stanu technicznego instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych).
W trosce o własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo bliskich, warto rozważyć też zamontowanie w domu czujek dymu i gazu. Koszt zamontowania takich czujek jest niewspółmiernie niski do korzyści, jakie daje zastosowanie tego typu urządzeń, łącznie z uratowaniem najwyższej wartości, jaką jest nasze życie.
Mając na uwadze powyższe informacje, proszę wszystkich Księży Proboszczów i Administratorów o  poważne potraktowanie tego ostrzeżenia i spowodowanie wykonania kontroli urządzeń grzewczych w budynkach parafialnych.
Proszę także, o przekazanie tego komunikatu w ogłoszeniach parafialnych oraz wydrukowania go w wydawanych biuletynach parafialnych.
 
Elbląg, dnia 6 września 2023 r.
№  253 / KK / 2023.
 
                                                                 Ks. Zdzisław Bieg, Kanclerz Kurii