UROCZYSTOŚĆ
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
01.11.2023

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Wspominamy wszystkich, którzy żyli przed nami i wypełnili Bożą wolę, osiągając wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie.

Tradycyjnie w naszej parafii, tego dnia o godzinie 13:00 jest dodatkowa Msza święta na cmentarzu, poprzedzona procesją z Różańcem alejkami, z pokropieniem święconą wodą i okadzeniem kadzidłem wszystkich grobów.
Procesja wyszła z kościoła 15 minut wcześniej w asyście ks. Andrzeja Dołęgowskiego, ks. Dionizego Mroza i Ojca Ryszarda – nowego Proboszcza z Kadyn. Na cmentarzu, z obecnymi wiernymi, czekał ks. Proboszcz Józef Grochowski.

Mszę świętą celebrował ks. Józef Grochowski w asyście O. Ryszarda, który wygłosił okolicznościowe Słowo Boże. Można było skorzystać Sakramentu pokuty i pojednania.

Pogoda dopisała. Obecnych było wiele osób, w tym dużo spoza naszej parafii, lub pracujących z dala od Polski. Cieszymy się, że wszyscy pamiętają o swoich bliskich zmarłych odwiedzając ich groby i powierzając ich modlitwie, prosząc o szybką radość w Niebie. Bóg zapłać wszystkim za obecność i pamięć.

Jutro Dzień Zaduszny. U nas w kaplicy cmentarnej o godzinie 12:00 Msza Święta za wszystkich Wiernych Zmarłych.

Warunki zyskania odpustu są następujące:
1) pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy,
2) odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”,
3) dowolna modlitwa w intencjach Ojca św.,
4) Spowiedź i Komunia św.

W dniach 1-8 listopada można także pozyskać odpust zupełny dla jednego zmarłego, za nawiedzenie cmentarza pod wyżej wymienionymi warunkami.

Dziękujemy wszystkim Księżom i innym Osobom, które przyczyniły się w różny sposób do przygotowania i przebiegu dzisiejszej Uroczystości.

Bóg zapłać wszystkim.

Uwaga. Dodano jeszcze zdjęcia nocne