KONCERT Z OKAZJI
ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI
10.11.2023

W wigilię Narodowego Święta Niepodległości Polski, czyli 10 listopada 2023 roku, w Kościele św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku, odbył się Koncert, w wykonaniu młodzieży z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu. Zorganizowała go Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Tolkmicku, przy udziale Parafii.

Kościelne ławki wypełniły się dziećmi i młodzieżą, z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tolkmicku, oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy DPS w Tolkmicku
Przybyli też przedstawiciele naszej władzy i mieszkańcy Tolkmicka.
 
Po powitaniu przez Panią Ewę Niewiadomską – Dyrektor Biblioteki i ks. Józefa Grochowskiego – Proboszcza naszej Parafii,  Koncert rozpoczął się Hymnem Polski, a potem innymi utworami patriotycznymi na instrumentach dętych, w wykonaniu Uczniów Szkoły Muzycznej w Elblągu. Następnie zaprezentowano nam patriotyczne  utwory wokalne, w wykonaniu Uczennicy tej Szkoły.
 
Oczekiwanie na przyjazd jeszcze jednego muzyka wypełnił ks. Proboszcz krótką lekcją patriotyczną. Dzieci bardzo chętnie w niej uczestniczyły.
 
Po Jego przybyciu, usłyszeliśmy jeszcze kilka utworów wokalnych z podkładem muzycznym.
 
Utwory muzyczne zaprezentowali:
Wiktor Szerszeń, Szymon Dybała, Mateusz Kozłowski, Mateusz Szapański, Magdalena Leszczyńska
 
Artystom podziękowano kwiatami i słodkimi upominkami.
 
Biblioteka w Tolkmicku oraz ks. Proboszcz  serdecznie dziękują Wykonawcom Koncertu, oraz  wszystkim Gościom przybyłym na dzisiejszy Koncert, z okazji Obchodów Narodowego Święta Niepodległości.