WIGILIA
POD TOLKMICKIM NIEBEM
16.12.2023 r.

Kolejny raz mieszkańcy Tolkmicka i Gminy uczestniczyli w Wigilii pod Tolkmickim Niebem, zorganizowanym na placu przed ratuszem i  kościołem. To spotkanie na stałe wpisało się w kalendarz włodarzy miasta i gminy oraz parafii. Po raz kolejny głównymi organizatorami była Pani Magdalena Dalman – Burmistrz Miasta i Gminy Tolkmicko, ks. Proboszcz Józef Grochowski, ks. Wojciech Borowski – Dyrektor Caritas Diecezji Elbląskiej, SELGROS, Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Tolkmicku, a także Zespół Szkolno – Przedszkolny w Tolkmicku, zespoły artystyczne, koła i organizacje społeczne, smażalnia Ryb „Ryneczek”, oraz osoby prywatne, którym podziękowała Pani Burmistrz.

Wcześniej, w Urzędzie Miasta i Gminy odbyły się Warsztaty świąteczne. Polegały na wykonaniu i ozdabianiu pierników oraz stroików świątecznych. Biblioteka zorganizowała kiermasz książek.  Przed Urzędem stanęła piękna choinka, a dzisiaj wiele stanowisk z potrawami wigilijnymi.

O godzinie 16:00 dzisiejszą Wigilię otworzyła Pani Burmistrz. Ewangelię odczytał ks. Proboszcz. Był też „prawdziwy Mikołaj”. Złożyli Oni wszystkim zebranym życzenia świąteczne. Podzielono się poświęconym opłatkiem.

Dzisiejszy program artystyczny wypełniły kolędy w wykonaniu mieszkańców miasta i Gminy. Zaczęły dzieci przedszkolne, od najmłodszej grupy, które chyba sprawiły najwięcej radości zebranym, potem na scenę weszły dzieci z klas szkolnych, również z pięknymi kolędami, dalej młodzież z Domu Kultury, a następnie „starsza młodzież” : Sasanki z Suchacza i Tolkmiczanki. Wszystkie kolędy „chwytały za serce”. Był również Redaktor Łukasz Sianożęcki z Gościa Niedzielnego.

Wszystko było bardzo dobrze „pospinane” organizacyjnie. Osoby, które przyszły na to wspólne świętowanie były zadowolone z naszej Wigilii pod Tolkmickim Niebem.

Dziękujemy Pani Burmistrz i wymienionym wcześniej Współorganizatorom, oraz wszystkim, których pomoc i udział sprawił wiele radości Im i tym, którzy byli dzisiaj razem „ pod kawałkiem tolkmickiego Nieba”. Bóg zapłać.

Do zobaczenia za rok.

Zobacz: https://elblag.gosc.pl/doc/8608644.Wigilia-pod-tolkmickim-niebem