REKOLEKCJE ADWENTOWE
ZAKOŃCZONE
17 – 20.12.2023 r.

W dniach od 17 do 20 grudnia 2023 roku w naszym Kościele odbyły się Rekolekcje Adwentowe Przeprowadził je  ks. Stanisław Orpik, salezjanin – proboszcz z Rogiedli. W drodze do kapłaństwa ks. Rekolekcjoniście towarzyszył nasz ks. Proboszcz Józef Grochowski.

Nauki głoszone przez ks. Rekolekcjonistę gromadziły sporo wiernych. Były one kierowane do różnych grup: dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej i ze szkół średnich, oraz studiującej, dorosłych, ludzi starszych i chorych, mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Nauki, dla lepszego zrozumienia, poparte były przygotowanymi rekwizytami.

Był to czas zadumy i refleksji, które z pewnością w niejednej osobie dokonają pozytywnych zmian; czas włożony w przygotowanie nas do spotkania z Narodzonym Jezusem.

Drogi Księże Rekolekcjonisto. Na zakończenie, dziękujemy Ci za głoszenie słowa Bożego w naszym kościele, uświadomienie nam, jak ważnym w naszym życiu powinien być Jezus i Jego Matka Maryja, wiara i modlitwa; że winy powinniśmy przebaczać szczerze i z serca, tak jak Jezus Miłosierny nam przebacza”.
Wprowadziłeś nas w czas Adwentu, w którym szczególnie mamy zwrócić uwagę na modlitwę, sakrament pokuty i pojednania oraz eucharystię. Wierzymy, że to wszystko daje nam sam Chrystus, abyśmy stali się ludźmi czuwającymi i z radością oczekującymi spotkania z Nim.

Drogi Księże Stanisławie. Dziękując Ci za Twoją obecność pośród nas, życzymy jednocześnie, abyś w swojej dalszej posłudze kapłańskiej i zakonnej nieustannie doświadczał Bożej miłości i łaski, która niech spływa na Ciebie przez dobroć i serdeczności tych do których zostałeś posłany.

Życzymy Księdzu Rekolekcjoniście obfitych darów łask płynących z tajemnicy Bożej Miłości objawionej w ciszy Nocy Betlejemskiej, oraz wiele pokoju, spokoju i błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku 2024. Szczęść Boże.

Bóg zapłać za wszystko.

                                                  Ks. proboszcz Józef Grochowski
                                                                 Współbracia
                                                           i tolkmiccy Parafianie