PASTERKA 2023

Kolejna Pasterka w naszym życiu. Dla jednych jest to 10, dla innych 20…30…, albo 50, 60… i może więcej razy ją przeżywaliśmy. Z pewnością jest to dla nas refleksja, czy będzie następna a może jeszcze  następne…

Ta Msza święta o północy, po wigilijnym spotkaniu opłatkowym, dla każdego jest ogromnym przeżyciem, mimo, że może przeżywamy ją po raz 50, albo jeszcze więcej… Narodzenie Jezusa jest dla każdego katolika ogromnym wydarzeniem. Do tego piękne kolędy, przypominające ten Dzień.

W naszym pięknym Kościele, w znacznej części odnowionym, zebraliśmy się kolejny raz na Mszy świętej, aby spotkać się z Maleńkim Jezusem i Jego Świętą Rodziną.

Po ceremonii wniesienia  Dziecięcia i złożeniu w szopce, rozpoczęła się uroczysta Msza święta zwana Pasterką. Celebrował ją ks. Proboszcz Józef Grochowski w asyście ks. Dionizego Mroza i ks. Andrzeja Dołęgowskiego. Na organach, mimo choroby, grał ks. Piotr Boryczka. Śpiewał chór parafialny. Słowo Boże wygłosił ks. Dionizy.

Ksiądz Proboszcz złożył wszystkim Życzenia zdrowych i radosnych Świąt w rodzinnym gronie. Zachęcił do odwiedzenia Żłóbka, przypominającego to niepowtarzalne wydarzenie, które gromadzi wiernych w kościele ponad 2000 lat.

Dobrze, że w naszej Parafii jest też wiele osób, które swoją obecnością i postawą, potwierdzają swoją wiarę i przynależność do Kościoła.

Z głębi serca wszystkim dziękujemy i zapraszamy do naszej świątyni  na kolejne Msze święte i Nabożeństwa.

Szczęść Boże.

Zdjęcia: Mirosław Sępka.