KONCERT BOŻONARODZENIOWY: MATEUSZ ZIÓŁKO I TGD 29.12.2023

W  piątek 29 grudnia, w pięknym Kościele pw. Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku odbył się wyjątkowy Koncert Kolęd, w wykonaniu jednego z najbardziej znanych chórów w Polsce – TGD (Trzecia Godzina Dnia) oraz Mateusza Ziółko, bardzo  utalentowanego wokalisty.
Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia był Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury, oraz Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku. Jednak to miejsce, czyli Kościół sprawił, że ten Koncert miał wyjątkowy charakter.
 
Kolędy polskie  z różnych części świata w wykonaniu świetnego Chóru TGD, oraz wokalisty Mateusza Ziółko sprawiły, że blisko dwie godziny minęły jak chwila.
Wyjątkowy wymiar miało prowadzenie i słowo wiążące całość, w wykonaniu Piotra Nazaruka, oraz Mateusza Ziółko. Obaj dali nam świadectwa wiary, w których nie wstydzili się mówić o swoich słabościach i zachwianiach w przeszłości. Dziś mówią głośno i odważnie o miłości do Boga i Pana Jezusa, oraz do swoich najbliższych. Nie wyobrażają sobie innego życia. Wyrażają to  „śpiewająco” w tworzeniu i śpiewaniu kolęd i pieśni religijnych. Taką samą wiarę wyznają soliści i wszyscy członkowie wspaniałego Chóru TGD.
Wszyscy Artyści odwiedzili wiele krajów na kuli ziemskiej, wydali wiele płyt z nagraniami śpiewanych utworów. Są one powodem do wzruszeń i łez.
 
Dziękujemy wszystkim, wspaniałym Artystom, którzy wypełnili nam dzisiejszy wieczór pięknymi kolędami i innymi pieśniami.  Na długo pozostaniecie w naszej pamięci.  
 
Dziękujemy organizatorom i współorganizatorom, którzy wspólnie pomogli  przeżyć nam dzisiaj te wspaniałe chwile w atmosferze Narodzenia Pańskiego.
 
Dziękujemy wszystkim obecnym, którzy byli dzisiaj razem z nami.
Bóg zapłać wszystkim.