ŚWIĘTO
ŚWIĘTEJ RODZINY:
JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
31.12.2023

W ostatnią niedzielę 2023 roku przypada ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA. Tego dnia, tradycyjnie już, w naszym kościele na Mszy Św. o godz. 11:00 odbywa się ceremonia Odnowienia Ślubów Małżeńskich.

Tak było i dzisiaj…

Mszę Świętą odprawił ks. Proboszcz Józef Grochowski. On też wygłosił okolicznościowe Słowo Boże do obecnych Małżonków, ich Rodzin, oraz wszystkich obecnych na tej liturgii. Ksiądz Celebrans mówił o radościach i trudnościach bycia rodziną i rodzicami, o tym jak cieszyć się z sukcesów i pokonywać trudności w życiu. Za przykład dał Świętą Rodzinę.

Była to bardzo dobra „katecheza” dla tych, którzy są już rodzicami i tych, którzy nimi będą.

Na zakończenie Mszy świętej wszystkie pary małżeńskie odnowiły przyrzeczenia małżeńskie, uściskiem dłoni i pocałunkiem „przypieczętowały” swoje małżeństwa. Ksiądz Proboszcz pobłogosławił wszystkie Małżeństwa, ich Dzieci i Wnuki na dalsze lata życia.

Liturgię ubogacił Chór parafialny pod kierownictwem ks. Piotra Boryczki.

Drodzy Małżonkowie, Drogie Rodziny, niech Dziecię Jezus błogosławi Was i Waszych Najbliższych, a Matka Boża i Św. Józef niech wypraszają Wam potrzebne łaski na każdy, kolejny dzień Nowego Roku 2024 i kolejne lata..

Szczęść Wam Boże.