ŚRODA POPIELCOWA
14.02.2024

Dziś Środa Popielcowa. To chrześcijańskie święto, rozpoczyna Wielki Post, trwający 40 dni. Dla katolików to okres refleksji i praktyk duchowych, przygotowujący wiernych do liturgicznego obchodzenia Wielkanocy.
 
W naszym kościele o godzinie 09:00, dodatkową Mszę świętą odprawił ks. Dionizy Mróz, który w kazaniu przybliżył znaczenie tego wyjątkowego Dnia a następnie wraz z ks. Proboszczem Józefem Grochowskim, posypali wiernym głowy popiołem, pochodzącym z palm, poświęconych w ubiegłoroczną Niedzielę Palmową.
 
Zaraz po tej Mszy świętej, ks. Andrzej Dołęgowski wraz z Paniami Nauczycielkami i Opiekunkami, przyprowadzili dzieci przedszkolne z naszej Szkoły. Po krótkiej modlitwie głowy wszystkich dzieci, oraz towarzyszących im Pań, zostały posypane popiołem.
Co znaczy to wydarzenie, przybliżył dzieciom ks. Andrzej na lekcjach religii w szkole, gdzie jest katechetą.
Po błogosławieństwie, dzieci opuściły kościół.
 
Dzisiaj jeszcze o godzinie 16:00 Msza święta dla dzieci i młodzieży, a o 18:00 Msza święta codzienna dla wszystkich wiernych.
 
Dziękujemy wszystkim, którzy już byli dzisiaj w kościele. Pozostałych zapraszamy o godz. 16:00 i 18:00 na posypanie głów popiołem i słowa kapłana: „Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz”.
 
Dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tolkmicku za udział dzieci, nauczycieli i opiekunów w katolickim obrzędzie posypania głów popiołem, dziękujemy naszym kapłanom za dzisiejsze msze święte i modlitwy. 
Szczęść Boże