UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
31.03.2024

Wielkanoc jest najstarszym, największym świętem chrześcijańskim. Gdyby bowiem Chrystus nie Zmartwychwstał, nie obchodzilibyśmy żadnych innych świąt, którymi w ciągu całego roku się cieszymy. Nie byłoby również wspólnoty chrześcijan, której fundamentem jest Zmartwychwstanie Chrystusa. 
 
Obchody Niedzieli Zmartwychwstania rozpoczęły się procesją Rezurekcyjną o godz. 6:00 rano. Wierni wraz z duchownymi i ministrantami okrążyli kościół trzy razy, a po powrocie ustawiono figurę Zmartwychwstałego na ołtarzu.
 
Po procesji odśpiewano Hymn „Ciebie Boga wysławiamy” i rozpoczęła się Liturgia Wielkanocna. Głównym Celebransem był ks. Proboszcz Józef Grochowski, w asyście ks. Dionizego Mroza i ks. Piotra Boryczki. Na organach grał pan Marek Żochowski. Ksiądz Andrzej Dołęgowski czuwał w konfesjonale.
 
Wielkanoc jest to radosny dzień podczas którego upamiętnia się Zmartwychwstanie Pańskie. Chrystus pokonał śmierć, dając tym samym wszystkim ludziom na ziemi nadzieję życia wiecznego w niebie i właśnie dlatego, te Święta są najważniejsze.
 
Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w dzisiejszej procesji i Mszy Świętej Rezurekcyjnej oraz innych Mszach.
Życzymy zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych w rodzinnym gronie.