ANIMACJE MISYJNE
21.04.2024

Dzisiaj, w Niedzielę Dobrego Pasterza, na wszystkich Mszach świętych, gościliśmy w naszej parafialnej wspólnocie Animatorów z Ośrodka Misyjnego w Warszawie.
 
Przygotowali Oni dla nas animacje misyjne, opowiadającą o tym, jak wygląda życie na misjach salezjańskich. 
Ksiądz Marek Kowalski, odpowiedzialny w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym za animacje misyjne, powitał wszystkich obecnych w języku tubylców z Kenii, Zambii i Malawi. Opowiadał o ciężkim życiu w tych krajach, zachęcał do adopcji na odległość. Niewielkie pieniądze mogą zapewnić wyżywienie kilkunastoosobowej grupie dzieci i młodzieży przez cały miesiąc. Pieniądze są też potrzebne na inne wydatki, zapewniające skromne życie i inne wydatki w Ośrodkach Misyjnych w tych krajach. Adres jest podany na załączonym zdjęciu – banerze.
 
Pani Ania Poliszkiewicz w latach 2013 – 2015 pracowała jako wolontariuszka w Ośrodku dla Dzieci Ulicy „CALM” w NAMUGONGO w Ugandzie. Podzieliła się wspomnieniami z tej trudnej, ale bardzo owocnej pomocy biednym dzieciom z tego kraju. Barierą był język, ale tu spieszył z pomocą ksiądz Ryszard Jóźwik – misjonarz, z którym pracowała. 
Zachęcała do wspierania potrzebujących podopiecznych naszych Ośrodków misyjnych w biednych krajach Afryki.
 
Pan Sanza Mulangu z Jean Chrysostome – wolontariusz w Demokratycznej Republice Konga jest w u nas już trzeci raz. Obecnie na stałe mieszka w Polsce, ale stara się wspierać potrzebujących w krajach afrykańskich. Zaprezentował nam taniec afrykański.
 
Nasi goście przywieźli z sobą różne pamiątki, wykonane przez mieszkańców miejscowości, gdzie działają Salezjańskie Ośrodki Misyjne. Ofiary za ich nabycie, przeznaczone są na  działalność tych Ośrodków.
 
Dziękujemy naszym Gościom za ubogacenie dzisiejszych Mszy świętych. Życzymy wielu hojnych ofiarodawców na dzieła, które prowadzicie.
 
Szczęść Boże.