IMIENINY I JUBILEUSZE
KS. ANDRZEJA DOŁĘGOWSKIEGO
16.05.2024

W tych dniach, pracujący u nas Ksiądz Andrzej Dołęgowski, „uzbierał” trochę okazji do świętowania : 11 maja obchodził 50 rocznicę urodzin, 16 maja – imieniny, 22 czerwca – 20 rocznicę święceń kapłańskich. Do tego dokładamy 5 lat pracy w naszej parafii – 31 lipca.
Księże Andrzeju, takiego Jubilata i Solenizanta jeszcze w naszej Parafii nie mieliśmy.
W  Święto świętego Andrzeja Boboli, Twojego Patrona, zbierzemy się, na liturgii, odprawianej przez Ciebie, by jednego dnia świętować wszystkie najważniejsze wydarzenia w Twoim życiu i dziękować Bogu za to, ze jesteś z nami.
 
Księże Andrzeju, życzymy Ci, by Pan Bóg obdarzał Cię każdego dnia swoim błogosławieństwem, dodając siły, mądrości i miłości potrzebnej do wykonywania Twojej pracy. Niech Twoja wiara będzie zawsze mocna, a serce pełne nadziei i radości z kapłańskiej posługi.
Niech Twój Patron wyprasza Ci zdrowie i opiekę Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Niech każdy dzień Twojej kapłańskiej posługi będzie dla Ciebie pełen radosnych, spełnionych chwil. Niech Duch Święty opromienia Cię swym światłem, Jezus niech zawsze będzie Twoim Przyjacielem.

Drogi Księże Andrzeju, niech czas, który poświęcasz dla dobra dzieci i młodzieży, będzie przez nich doceniony a kiedyś sowicie nagrodzony w Niebie.
 
Życzymy Ci spełnienia marzeń, samych dobrych i życzliwych ludzi, dzięki którym będziesz mógł nabierać kolejnych, życiowych doświadczeń.
 
Niech Jezus Chrystus nieustannie obdarza Cię wszelkimi łaskami i wzmacnia Twoje powołanie. Oby poczucie satysfakcji z pełnionej posługi kapłańskiej nigdy Cię nie opuszczało, a działania duszpasterskie przynosiły obfite owoce.
 
Czcigodny Księże Andrzeju. Wiele radosnych chwil, pozytywnego nastawienia i stałego podążania drogą Bożą ku świętości

życzą Ci
Ks. Proboszcz Józef Grochowski ze Współbraćmi,
oraz tolkmiccy Parafianie.
 
Solenizant odprawił Mszę świętą urodzinowo– imieninową w czwartek 16 maja o godzinie 18:00, podczas której  mogliśmy wspólnie modlić się w intencji ks. Andrzeja, oraz złożyć życzenia. Jako pierwszy złożył je ks. Proboszcz Józef Grochowski a potem wszyscy chętni. Liturgię ubogacił chór parafialny pod kierownictwem ks. Piotra Boryczki. 

Dzisiejsze Imieniny zakończyły się radośnie, przed kościołem, gdzie Ksiądz Andrzej częstował wszystkich słodyczami.

Szczęść Boże Księże Andrzeju na długie lata tej kapłańskiej Drogi.