BOŻE CIAŁO
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO
CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
30.05.2024

Dzisiaj  Kościół katolicki obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną tradycyjnie Bożym Ciałem. Jest to wspaniałą okazja do rozważania tajemnicy Eucharystii, również do zamanifestowania naszej wiary, poprzez  udział w Mszy świętej i procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy, do których celebranci niosą Boga, ukrytego w Hostii Świętej.
Taką Uroczystość przeżywaliśmy dzisiaj w naszym kościele.
 
Mszę świętą celebrował ks. Andrzej Dołęgowski, który przeczytał list ks. Biskupa Jacka Jezierskiego, przeznaczony na dzisiejszą uroczystość.
W Mszy świętej uczestniczyły tegoroczne dzieci I – komunijne i ich rodzice, parafianie i przebywający u nas Goście. Na organach grał Pan Marek Żochowski.
Po Mszy św. ustawił się   orszak procesyjny w którym wzięły udział dzieci I – komunijne, służba liturgiczna, Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej, oraz osoby tradycyjnie przypisane do niesienia figurek i chorągwi. Monstrancję nieśli na zmianę: ks. Proboszcz i ks. Andrzej.
 
Zakupione kilka lat temu ołtarze zmontowała ekipa panów, która robi to każdego roku. Oni też z pomocą Strażaków rozwieźli ołtarze i brzózki do stałych miejsc. Resztę zrobili Panowie „przypisani” do tej pracy, Panie zadbały o kwiaty – dar od mieszkańców, oraz wystrój ołtarzy.
 
Przy ostatnim ołtarzu, ks. Andrzej Dołęgowski udzielił monstrancją błogosławieństwa na cztery strony świata. Żeby było „bliżej Nieba” zrobił to z wozu strażackiego, który prowadził dzisiejszą procesję ulicami miasta,
 
Wszystkim, którzy przygotowali dzisiejsze ołtarze i ich wystrój, oraz  uczestniczyli w Mszy świętej, i Procesji Eucharystycznej, z serca dziękujemy.
Zapraszamy na Oktawę Bożego Ciała – codziennie o godzinie 17:30 do, przyszłego czwartku.
 
Bóg zapłać za wszelkie dobro i udział w tej manifestacji wiary.
                       Z darem modlitwy   ks. proboszcz Józef Grochowski.